System Aquados - test eurochem

Przejdź do treści
Środki uzdatniające grupy AQUADOS, oparte o fosforany, produkowane są przez niemiecki koncern Water & Wastewater Technic GmbH.

Fosforany, to związki niezbędne do funkcjonowania i życia człowieka. Ilość fosforanów niezbędna do normalnego życia dorosłego człowieka,
to 700-900 mg/dzień.
Fosforany, to postać fosforu występująca w organizmach żywych. Główną funkcją fosforu wspólnie z wapniem jest budowanie i zachowanie silnego kośćca
i zdrowych zębów. Pierwiastek ten odgrywa tez zasadniczą rolę w zaopatrywaniu komórek w energię.
Fosfor zajmuje drugie miejsce po wapniu pod względem zawartości w organizmie człowieka. W ciele przeciętnej osoby jest go do 650g, z czego 85% znajduje się w kościach i zębach, a reszta we krwi oraz innych narządach m.in. w sercu, nerkach, mózgu i mięśniach.
W organizmie człowieka nie ma takiego procesu biologicznego lub komórkowego, w którym fosfor nie uczestniczyłby pośrednio lub bezpośrednio.Sposób montażu dostosowany jest do ilości pobieranej wody.
Fosforany, masowo stosowane w przemyśle spożywczym, zostały wykorzystane do przygotowania środków uzdatniających wodę - AQUADOS.

Stosowanie preparatów AQUADOS stabilizuje twardość wody, przez co zapobiega tworzeniu się osadów,
a tym samym ogranicza miejsca rozwoju mikroorganizmów i tworzenia biofilmu.
Dzięki składnikom preparatów AQUADOS tworzy się warstwa ochronna na wewnętrznych  powierzchniach ze stali ocynkowanej,
miedzi, mosiądzu, żelaza, żeliwa i tworzyw.
Stanowi ona zabezpieczenie przed dalszą korozją i odkładaniem kamienia jak również przedostawaniem się dodatkowych jonów żelaza,
miedzi i ołowiu do wody.
Program AQUADOS+  to cztery sztandarowe produkty typu PHB, SIA i PHC do uzdatniania wody oraz typu TCL - do zwalczania bakterii Legionella.
 Środki  uzdatniające PHB, SIA oraz PHC mogą być stosowane pojedynczo lub
 w kombinacjach, zależnie od właściwości fizyko-chemicznych wody.
 Montaż stacji uzdatniania wody poprzedzony jest bezpłatnym badaniem próbki wody,
 które pozwala na precyzyjne dopasowanie środka do wody.
 Wszystkie produkty z serii AQUADOS są dopuszczone do stosowania w wodzie pitnej.
Aquados TCL 03 – skuteczny środek do zwalczania bakterii Legionella.
 
Aquados TCL 03 - to stabilizowana forma dwutlenku chloru, gotowego do natychmiastowego użycia,
o parametrach odpowiadających produktowi wytwarzanemu za pomocą drogich w zakupie i eksploatacji generatorów.
 Wykorzystanie dwutlenku chloru do uzdatniania wody jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą z obecnie znanych metod dezynfekcji
wody i zwalczania bakterii Legionella.
Dozowanie dwutlenku chloru w dawkach dopuszczalnych dla wody pitnej ze względu na silne działanie utleniające, skutecznie wpływa na destrukcję biofilmu oraz warstw korozyjnych w rurociągach i zbiornikach. Dwutlenek chloru wprowadzony do wody nie tworzy żadnych ubocznych związków chlorowcowych , a smak i zapach wody nie ulegają zmianie. Produkt został opracowany i dopuszczony do stosowania w instalacjach wody pitnej. Może być stosowany w celu stałej dezynfekcji zarówno wody zimnej jak i ciepłej do temp. 700C. Sposób dozowania środka Aquados TCL 03  jest identyczny jak systemy dozowania pozostałych produktów serii Aquados.
KONTAKT:  biuro@eurochempolska.pl  tel. 32 222 32 38
Wróć do spisu treści